Kredyt hipoteczny na kupno mieszkania?

Ceny mieszkań rosną z roku na rok. Kupno nieruchomości za gotówkę to luksus, na który stać niewiele osób. Kredyt hipoteczny to jedyna szansa na spełnienie marzeń o własnym zaciszu.

Duże koszty związane z zakupem mieszkania zwykle zmuszają nas do odwiedzania wielu banków, celem poznania najlepszej oferty. Aby uzyskać kredyt hipoteczny konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Jednym z nich jest zdolność kredytowa. Jej brak uniemożliwi nam otrzymanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek o kredyt. Od czego zależy zdolność kredytowa? Ważnym czynnikiem są na pewno nasze zarobki, rodzaj umowy o pracę, historia kredytowa, liczba osób na utrzymaniu, a także obecne zobowiązania finansowe- pożyczki, które nadal spłacamy czy też alimenty.

Negatywna weryfikacja w BIK może uniemożliwić nam kupno wymarzonego mieszkania. Zanim podejmiemy decyzję o kolejnym kredycie, musimy spłacić wszelkie zaległości. Pamiętajmy także, że w każdy bank ma inne kryteria przyznawania kredytu- warto odwiedzić kilka placówek.