Ile kosztował Bitcoin na początku?

Najsławniejsza kryptowaluta osiąga dziś wartość kilku tysięcy dolarów, a według ekspertów mechanizmy, które są w nią wbudowane, gwarantują znaczący przyrost wartości w nieodległej przyszłości.

Takie perspektywy przyciągają coraz to nowych inwestorów, którzy zaczynają obracać nie tylko setkami czy tysiącami Bitcoinów, lecz także Satoshi, czyli ułamkami Bitcoinów. Jest to możliwe, ponieważ aby zacząć czerpać zyski z handlem kryptowalutami, na start wystarczy zaledwie kilkaset złotych.

Szacuje się, że Bitcoin zrewolucjonizuje finanse na taką skalę, jak kontakty międzyludzkie odmieniła poczta email. Dla wielu już teraz najsławniejsza kryptowaluta jest klasą samą dla siebie, nieporównywalnie atrakcyjniejszą od klasycznych pieniędzy.

Trudno to zrozumieć bez chociażby minimalnej wiedzy na temat, tego czym w zasadzie jest Bitcoin. Jest to bowiem kompletnie wirtualna jednostka płatnicza, która jednak może być wymieniana na zupełnie realne pieniądze i która idealnie wręcz nadaje się do wykorzystania w internecie.

Wartość Bitcoina

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że najsławniejsza kryptowaluta swój debiut miała w 2009 roku, a więc od dekady jest już wykorzystywana i pomnażana.

Choć jej wartość okresowo malała, w skali dziesięciolecia Bitcoin zanotował oszałamiający przyrost wartości. W sierpniu 2010 roku za jednego Bitcoina płacono… 0, 063 USD. Dziś 1 BTC kosztuje 3690 Euro. Powyższe dane chyba najlepiej odpowiadają na pytanie, czy warto inwestować w Bitcoiny?

Przeczytaj również